| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Vertical Screen Printing Machine |
| Style: | Screen-process Printing Press |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Code | 006205 |
| Product Name | MK-T11E One Color Screen Printing Machine |
| HS code | 8443192290 |
| Product Color | gray |
| Printing Area | 22*18in |
| Machine using material | steel plate |
| Machine surface treatment | Electrostatic spraying |
| Attachment material | Stainless steel or zinc plating, nickel plating |
| Machine size | 35*18*13in |
| Net weight | 16.5lb |
| Gross weight | 18.7lb |
| Packing size | 24*20*7.5in |
| Packing volume | 0.06 m3 |
| Packing material | Export carton |
