|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Letterpress Printing, Screen Printing |
| Driven Type: | Manual |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Code | 006261 |
| Product Name | MK-MS6060 Manual screen stretcher |
| HS code | 8447909000 |
| Product Color | Black |
| Stretch size | Below 24*24inch |
| Machine using material | steel plate |
| Machine surface treatment | Electrostatic spraying |
| Attachment material | Stainless steel or zinc plating, nickel plating |
| Machine size | 50*50*10in |
| Net weight | 64lb |
| Gross weight | 68lb |
| Packing size | 27*26*9in |
| Packing volume | 0.10 m³ |
| Packing material | Export fumigation |

