| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Vertical Screen Printing Machine |
| Style: | Screen-process Printing Press |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Code | 006201 |
| Product Name | MK-T11A One Color Screen Printing Machine |
| HS code | 8443192290 |
| Product Color | blue |
| Printing Area | 18*22in |
| Machine using material | steel plate |
| Machine surface treatment | Electrostatic spraying |
| Attachment material | Stainless steel or zinc plating, nickel plating |
| Machine size | 35*18*8in |
| Net weight | 21lb |
| Gross weight | 22lb |
| Packing size | 23*19*5in |
| Packing volume | 0.04 m3 |
| Packing material | Export carton |

