|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Vertical Screen Printing Machine |
| Style: | Screen-process Printing Press |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Code | MK-070008 |
| Product Name | MK-F882E floor type eight color eight station double wheel screen printing machine |
| HS code | 8443192290 |
| Product Color | blue |
| Printing Area | 22*18in |
| Machine using material | steel plate |
| Machine Welding Technology | Welding mainly |
| Machine surface treatment | Electrostatic spraying |
| Important components | Aluminum profile |
| Attachment material | Stainless steel or zinc plating, nickel plating |
| Packing quantity | 1 |
| Net weight | 469lb |
| Gross weight | 584lb |
| Packing size | 39*39*53in |
| Packing volume | 1.3m³ |
| Packing material | Export wooden box |