| Customization: | Available |
|---|---|
| Style: | Screen-process Printing Press |
| Structure: | Screen Printing |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


| Product Code | 006203 |
| Product Name | MK-T11D One Color Screen Printing Machine |
| HS code | 8443192290 |
| Product Color | blue |
| Printing Area | 22*18in |
| Machine using material | steel plate |
| Machine surface treatment | Electrostatic spraying |
| Attachment material | Stainless steel or zinc plating, nickel plating |
| Machine size | 35*19*14in |
| Net weight | 42lb |
| Gross weight | 46lb |
| Packing size | 27*21*11in |
| Packing volume | 0.1 m3 |
| Packing material | Export carton |
