| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Provide |
| Warranty: | Provide |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Brand | MACROKUN |
| Hot stamping size | 29x38cm/38x38cm |
| Cap heater | 9x15cm |
| Pen heater | Dia 9-11mm pens |
| Mug heater | 11oz |
| Time range | 0-999s |
| Temperature range | 0-250°C |
| Voltage | 110V/220V |
| Package weight | 35KG/37KG |
| Package size | 75*58*52cm |

Equipped with precision pressure rod, it can easily achieve any pressure, making the printing more perfect!
The new touch screen design allows you to adjust the temperature with just a light touch. The operation is simple and the temperature control is more convenient.
Thickened PTFE heating plate, more stable body, easier to operate.


