| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Corn Fiber |
| Medium Material: | Corn Fiber |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Product name | Corn fiber mesh tea bag |
| Size | 5.8*7cm, 6.5*8cm, or customized |
| Feature | Biodegradable, Heat resistant, Non Toxic and odorless |
| Sealing | Hot sealing |
| Thinness | 0.1-0.25mm |
| LOGO/LABEL | 20*20mm 25*25mm Single-sided printing, Double-sided printing, Shaped custom labels |



Customized Logo


1. Q: How fast can I get the quotation?