| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Rotary Screen Printing Machine |
| Style: | Screen-process Printing Press |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Code | 070008 |
| Product Name | MK-F882E floor type six color six station double wheel screen printing machine |
| HS Code | 8443192290 |
| Product Color | Blue |
| Printing Area | 22*18in |
| Machine Using Material | Steel plate |
| Machine Welding Technology | Welding mainly |
| Machine Surface Treatment | Electrostatic spraying |
| Important Components | Aluminum profile |
| Attachment Material | Stainless steel or zinc plating, nickel plating |
| Packing Quantity | 1 |
| Net Weight | 469lb |
| Gross Weight | 584lb |
| Packing Size | 39*39*53in |
| Packing Volume | 1.3 m³ |
| Packing Material | Export wooden box |