| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Desktop Manual Screen Printing Machine |
| Style: | Screen-process Printing Press |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Code | 006242 |
| Product Name | MK-T441C desktop micro adjust four color four station single wheel overprinting screen printing machine |
| HS code | 8443192290 |
| Product Color | blue |
| Printing Area | 22*18in |
| Machine using material | steel plate |
| Machine surface treatment | Electrostatic spraying |
| Attachment material | Stainless steel or zinc plating, nickel plating |
| Net weight | 97lb |
| Gross weight | 114.6lb |
| Packing size | 26.6*26*12.8in 24.4*21*9.3in |
| Packing volume | 0.22m³ |
| Packing material | Export carton |
Each screen frame's fixing device is equipped wth precise positioning
