| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Rotary Screen Printing Machine |
| Style: | Screen-process Printing Press |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Code | 070004 |
| Product Name | MK-F442E floor type 4 color 4 station double wheel screen printing machine |
| HS code | 8443192290 |
| Product Color | blue |
| Printing Area | 22*18in |
| Machine using material | steel plate |
| Machine surface treatment | Electrostatic spraying |
| Attachment material | Stainless steel or zinc plating, nickel plating |
| Important components | Aluminum profile |
| Net weight | 235lb |
| Gross weight | 295lb |
| Packing size | 43.3*21.6*22.2in |
| Packing volume | 0.34m³ |
| Packing material | Wooden box with tray |
