|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Provided |
| Warranty: | Provided |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Power: | 1200W |
| Voltage: | 110V/220V |
| Pressure Range: | 10 Ton |
| Time Range: | 0-999s |
| Temp Range: | 0-250°C |
| Gross weight: | 45KG |
| Packing size: | 32*40*57cm |



4cm thick solid aluminum-made heating platen, even heating and smooth surface. Available size: 10x15cm(6"*8")

