| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Rotary Screen Printing Machine |
| Style: | Screen-process Printing Press |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Code | 006235 |
| Product Name | MK-T421C desktop micro-adjust four color two station overprinting screen printing machine |
| HS code | 8443192290 |
| Product Color | blue |
| Printing Area | 22*18in |
| Machine using material | steel plate |
| Machine surface treatment | Electrostatic spraying |
| Attachment material | Stainless steel or zinc plating, nickel plating |
| Net weight | 92.6lb |
| Gross weight | 99.2lb |
| Packing size | 35*22*13in |
| Packing volume | 0.16m³ |
| Packing material | Export carton |