| Customization: | Available |
|---|---|
| Style: | Screen-process Printing Press |
| Structure: | Screen Printing |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Code | 008881 |
| Product Name | MK808-ESU 8 color 8 stations screen printer |
| HS code | 8443192290 |
| Product Color | Blue |
| Pallet Size | 450 x 610mm |
| Max frame size | 55*70cm |
| Machine using material | steel plate |
| Machine surface treatment | Electrostatic spraying |
| Pallet Materials : | HDF (High Density Fiberboard) |
| Net weight | 232KG |
| Gross weight | 235KG |
| Packing size | 96*75*80cm |
| Packing volume | 0.58m³ |
| Packing material | plywood box |
ESU series machine is our company basic style with multi function screen printing head.

Samples orders usually within 3 days shipped by Courier (DHL, TNT,